SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Kaviarterrin 7797308
*
nr 779 7308
Kaviarterrin
Pläter, 1700-/1800-tal,
Kondition: glasinsats saknas
Utrop:
1.500 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 september 2012
kl 18:33:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/9 17:27:40
1
750 kr
24/9 18:18:56
2
800 kr
24/9 18:26:59
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kaviarterrin nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41
*
Kaviarterrin
Kondition: glasinsats saknas
nr 779 7308
Kaviarterrin
Pläter, 1700-/1800-tal,
Kondition: glasinsats saknas
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 850 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 september 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/9 17:27:40 | 1 | 750 kr |
24/9 18:18:56 | 2 | 800 kr |
24/9 18:26:59 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kaviarterrin nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41